Mediaplius

LŽS Vilniaus skyriaus tinklaraštis

Legendinio žurnalo ateitis miglota

Posted by mediaplius - 14 balandžio, 2009

Parengė Viktoras Denisenko

Koks likimas laukia legendinio Rusijoje leidžiamo žurnalo „Ogoniok“ sunku nuspėti. Šis leidinys pirmą kartą pasirodė 1899 metų gruodžio 7 dieną kaip kassavaitinis literatūrinis ir meninis laikraščio „Birževyje vedomosti“ priedas. Žurnalas ėjo iki 1918 metų, vėliau jo leidimas buvo atnaujintas 1923 metais. Žlungant Sovietų Sąjungai tai buvo vienas įtakingiausių tuometinių leidinių, žurnalo tiražas viršijo 3 mln. egzempliorių. Dėl finansinių sunkumų žurnalas nuo šių metų pradžios nebeleidžiamas.

Numanoma, jog „Ogoniok“ vėl gali pasirodyti pardavime antrajame šių metų ketvirtyje. Tai žada Leidybų namai „Komersant“, kurie išpirko teisę leisti šį žurnalą iš ankščiau ta teise disponavusios įmonės „Telekominvest“. Tačiau didžiausia nežinia kamuoja žurnalo redakcijos darbuotojus, dalis kurių išėjo į neapmokamas atostogas, o dalis nusprendė išeiti iš darbo savo noru, kad galėtų įsidarbinti kitur.

„Ogoniok“ žurnalo darbuotojai išplatino viešą pareiškimą, kuriame teigiama, jog jie atsidūrė „katastrofiškoje padėtyje“. Pareiškime nurodyta, jog daugeliui darbuotojų nebuvo išmokėta alga už praeitų metų lapkričio ir gruodžio mėnesį, nutraukus žurnalo leidybą jie buvo verčiami eiti neapmokamų atostogų. Gindami savo teises žurnalo darbuotojai kreipėsi į teismą. Reikėtų pažymėti, jog yra duomenų, kad šis pareiškimas buvo inicijuotas „Ogoniok“ reklamos skyriaus darbuotojų, tuo tarpu kai žurnalistai nusprendė laikytis neutralios pozicijos.

Leidybų namų „Komersant“ atstovai teigia, kad šios problemos nėra jų kompetencijos sferoje, nes liečia darbuotojų santykius su ankstesniais žurnalo leidėjais. Kaip atrodys naujasis „Ogoniok“ žurnalas ir kas iš jo ankstesnių darbuotojų liks jame dirbti, paaiškės po tikslinės rinkos analizės, kurią ruošiasi atlikti „Komersant“.

„Ogoniok“ darbuotojų pareiškimas – http://www.mediaguide.ru/?p=news&id=49d9a6d4

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: