Mediaplius

LŽS Vilniaus skyriaus tinklaraštis

Jono Basanavičiaus gimtinėje pasodintas Žurnalistų ąžuolas

Posted by mediaplius - 29 balandžio, 2009

Auksė Skiparytė

Saldų balandžio 25-osios ryto miegą aktyviausi LŽS Vilniaus skyriaus žurnalistai išmainė į įspūdingą kelionę Sūduvos žemėn. Įsimetę lauknešėlius sau ir draugui, išsiraitę šypsenas veiduos ir užsikodavę gerą nuotaiką patraukėme į Jono Basanavičiaus gimtinę Ožkabalių kaime, Vilkaviškio rajone.

Visa kelionė buvo lyg maloni staigmena. Gal todėl, kad prasidėjo didžiu netikėtumu – vietoj 20 vietų mašinytės nuomos centras mums atsiuntė didelį prabangų autobusą ir pridėjo žinią, jog šis siurprizas papildomai nekainuos.

Taigi įsikūrę dideliame, kvepiančiame autobuse, už kurio vairo sėdėjo labai paslaugus, pasitikėjimą keliantis vairuotojas Ričardas, išsiruošėme į ilgą kelią, kurio metu kelionės organizatorė Aurelija Arlauskienė supažindino su vietovėmis, pasiutusiu greičiu besikeičiančiomis anapus autobuso lango. Skaičiai, faktai apie vienam ar kitam miestui suteiktas Magdeburgo teises, apie architektūros ir gamtos paminklus, savaime suprantama, greitai išdulkėdavo iš galvų, tačiau nuoširdžios pasakotojos pastangos neliko bevaisės – kiekvienas sau pasižadėjome aplankyti šias Lietuvos vietas.

Ožkabaliuose tądien vyko Lietuvos Tautinio Atgimimo Ąžuolyno 20-mečio šventė. Ąžuolyną 1989 metais sodinti sumanė Vitalius Stepulis, Vygandas Čaplikas, Algimantas Kepežėnas, Romualdas Survila, Rimantas Krupickas, Vladas Markauskas, Kęstutis Labanauskas. Šiandien Ąžuolyne, užimančiame 39,4 hektaro plotą, suformuota trylika giraičių, kuriose žaliuoja daugiau kaip 8400 medelių. 20-mečio sukaktis pažymėta leidiniu „Tautos ąžuolynas”. Ją pristatant gausiai susirinkusieji turėjo galimybės pamatyti unikalias Ąžuolyno sodinimo akimirkas, kurias užfiksavo LŽS Vilniaus skyriaus narys fotografas, dailininkas Zinas Kazėnas (visi, norintys pamatyti šias nuotraukas, susisiekite su Zinu šiuo elektroniu paštu: zinaskaz@gmail.com).

Klausėmės kalbų, bendravome su Kovo 11-osios Akto signatarais, atvykusiais aplankyti savo rankomis anksčiau pasodintų ąžuoliukų.


Tądien neliko nepasodintas nė vienas iš Kėdainių miškų urėdijos į Ožkabalius atvežtas ąžuoliukų sodinukas. Buvo pasodinti 1949 metų vasario 16-osios Lietuvos laisvės kovų deklaracijos signatarų medžiai, atidengtas 1991 metų liepos 31-osios Medininkų aukų atminimui skirtas paminklinis akmuo.

Pasodinome ir mes Žurnalistų ąžuolą. Prie pat Aukuro kalno, netoli Prezidento Valdo Adamkaus medžio, pažymėtas lentele – toks mūsų visų sodinuko adresas, kurį turime įsiminti kiekvienas, kad pravažiuodamas užsuktume, palaistytume, parymotume ir pakalbėtume su juo. Nebūtinai apie ligas, kuriomis serga šios dienos žiniasklaida…

Ant Aukuro kalno pasivaišinę gilių kava, atsisveikinome su svetingąja sodyba.

Kelionė namo buvo kur kas ilgesnė – neatsispyrę Nemuno traukai, pasukome jo kilpų link, išpurtėme labai jau sunkius lauknešėlius ant kranto ir ilgokai bendravome.

Tai, kad visa, kas aukščiau surašyta, nėra iš piršto laužta, liudija ir fotografo Jono Gvildžio nuotraukos, kurias rasite adresu: http://www.gvildysfoto.lt/index.php/galerija.html?func=viewcategory&catid=10

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: