Mediaplius

LŽS Vilniaus skyriaus tinklaraštis

Kova dėl žiūrovų keliasi į virtualią erdvę

Posted by mediaplius - 2 liepos, 2009

Vakar LZS.LT tinklalapyje buvo paskelbtas pranešimas, kad LRT – pirmoji tarp Lietuvos eterio dalyvių – įžengė į pasaulinius virtualius socialinius tinklus (http://www.lzs.lt/?lt=1246445483). Ko gero, ši naujiena yra ne tiek sensacinga, kiek dėsninga. Panašu, kad aštrią konkurenciją su virtualia erdve pradeda jausti ne tik spausdintinė žiniasklaida, bet ir televizija, ypač po techninio proveržio, kuris leido naujienų portalams tapti savotišku laikraščio ir televizijos hibridu.

LRT nėra naujokė virtualioje erdvėje. Jau nebe pirmus metus veikia ir yra gana neblogai žinomas tinklalapis LRT.LT. Tai, jog Lietuvos radijas ir televizija įžengė į socialinių tinklų erdvę byloja apie jos bandymą stiprinti savo įtakingumą virtualioje erdvėje, žiūrėti į ateitį. Pastaruoju metu socialiniai tinklai stipriai populiarėjo, jie sparčiai vystėsi. Iš esmės, socialiniai tinklai šiandien buria milžiniškas – aktyvias ir jaunas – virtualias bendruomenes.

Dar ne taip seniai buvo pažymima, jog nežiūrint į internetinių tinklų plėtrą, virtuali žiniasklaida kol kas nėra pajėgi nukonkuruoti televizijos. Tačiau kyla mintis, jog gal galiausiai žūtbūtinė konkurencinė kova ir neįvyks. Televizija, kaip ir kitos žiniasklaidos priemonės, turi šansų išnykti konvergencijos procese – gali būti, jog po tam tikro laiko tarpsnio taps neįmanoma kalbėti apie atskiras medijos rūšis (televiziją, laikraščius, žurnalus, interneto portalus). Galima numanyti, jog ateityje mūsų laukia viena universali žiniasklaidos priemonė, turėsianti visų mums dabar žinomų žiniasklaidos priemonių bruožų. Žinoma, kol kas tokios kalbos skamba kaip gryna fantastika, bet ne taip seniai tokia pat fantastika buvo ir internetas, o dar ankščiau – televizorius.

Parengė Viktoras Denisenko

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: