Mediaplius

LŽS Vilniaus skyriaus tinklaraštis

FK „Ekranas“ atstovas spaudai deportuotas iš Azerbaidžano

Posted by mediaplius - 22 liepos, 2009

Kalnų Karabacho viza pase – tai tapo FK „Ekranas“ (Panevėžys) atstovo spaudai Gedo Saročkos deportacijos iš Azerbaidžano priežastimi. Kiek yra žinoma, mūsų kolegai toks Azerbaidžano valdžios sprendimas buvo visiškai netikėtas, jis nemanė, kad gali susidurti su panašiais sunkumais. Paties G. Saročkos teigimu, dėl šio incidento jis patyrė „blogas emocijas, diskomfortą, moralinį pažeminimą“. Deportacija sutrukdė jam atlikti profesinę pareigą.

Faktiškai, G. Saročka nukentėjo nuo užšaldyto tarptautinio konflikto tarp Armėnijos ir Azerbaidžano pasekmių. Tokių konfliktų pasaulyje yra nemažai, tad panašios istorijos, deja, gali kartotis.  

Lietuvos Žurnalistų Sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius: „Mane šokiravo ne tik pats faktas, bet ir aplinkybės, kurioms tai buvo padaryta. Primenu, kad LŽS yra ne politinė organizacija. Mūsų kolegos taip pat nėra politikai. Todėl vizitai į kitas šalis su siekiu pabendrauti su kolegomis niekaip nesusiję su politiniais konfliktais ir jų eskalavimais.

Nors Gedas Soročka nėra LŽS narys, visgi atsižvelgdami į šią situacija mes kreipiamės į Lietuvos URM, kad būtų gauta detali informacija iš Azerbaidžano valdžios institucijų paaiškinanti situaciją ir pateikiant įvertinimus tų pareigūnų veiksmų, kurie priėmė tokį sprendimą. Beje, gegužės mėnesį Armėnijoje lankėsi žurnalistų delegacija, kurioje buvo ir LŽS nariai. Todėl gali būti, jog jiems taip pat gali ateityje tekti susidurti su žmogaus ir žurnalisto teisių pažeidimais Azerbaidžane, o Lietuvos respublika privalo ginti savo piliečius ir jų teises“.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: