Mediaplius

LŽS Vilniaus skyriaus tinklaraštis

Informacija kolegoms, planuojantiems vykti į probleminius regionus

Posted by mediaplius - 21 rugpjūčio, 2009

Tikriausiai daugelis dar prisimena žurnalisto Gedo Saročkos, kuris liepos pabaigoje buvo deportuotas iš Azerbaidžano¸ istoriją (įrašas blog‘e – https://mediaplius.wordpress.com/2009/07/22/fk-%E2%80%9Eekranas%E2%80%9C-atstovas-spaudai-deportuotas-is-azerbaidzano/). Šis incidentas turi du aspektus:

Pirmiausiai, Azerbaidžano pozicija šiuo klausimu galima buvo numanyti. Vienintelė deportacijos priežastis ta, kad G. Saročka, ankščiau lankydamasis Armėnijoje, buvo įvažiavęs ir į nepripažintos Kalnų Karabacho respublikos teritoriją (jam į pasą buvo įklijuota Kalnų Karabacho viza). Azerbaidžanas nepripažįsta šios separatistinės respublikos suverenumo bei valdžios teisėtumo, laiko šią teritoriją savo. Tai, kad G. Saročka įvažiavo į Kalnų Karabachą iš Armėnijos teritorijos pagal nepripažintos respublikos vizą Azerbaidžane buvo vienareikšmiškai interpretuota kaip šalies įstatymų pažeidimas (nelegalus sienos kirtimas).

Tačiau šioje istorijoje yra ir antras aspektas – G. Saročka, rašantis apie futbolą, o ne apie užsienio politiką, negalėjo numanyti, jog taps savotiška užsitęsusio karinio ir teritorinio konflikto auka.

Todėl norėtųsi atkreipti kolegų dėmesį į tai, jog apsilankymas vienose valstybėse ar teritorijose gali sukelti problemų vykstant į kai kurias kitas šalis (deja, tokios yra šiuolaikinės politinės pasaulio realijos).

Svarbu žinoti, jog:

1. Apsilankymas nepripažintoje Kalnų Karabacho respublikoje gali sukelti problemų važiuojant į Azerbaidžaną.

2. Pagal Gruzijoje priimtą Okupuotų teritorijų įstatymą įvažiavimas į Abchaziją galimas tik iš Zugdidžio municipaliteto teritorijos, o į Pietų Osetiją tik iš Gorio municipaliteto teritorijos. Sienos kirtimas iš Rusijos Federacijos pusės draudžiamas – asmenys įvažiavę į paminėtas nepripažintas respublikas iš Rusijos teritorijos gali būti nubausti Gruzijoje bauda siekiančia 2 – 3 tūkst. dolerių.

3. Asmenys apsilankę Izraelyje (turintys savo pase Izraelio vizą) gali susidurti su problemomis vykstant į kai kurias arabų šalis (pvz. Siriją, Iraną).

Vykstant į probleminius regionus raginame savo kolegas pasidomėti tų regionų politinėmis realijomis ir subtilybėmis, kad būtų išvengta panašių nemalonių išgyvenimų ir netikėtumų, su kuriomis teko susidurti G. Saročkai.

Parengė Viktoras Denisenko

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: