Mediaplius

LŽS Vilniaus skyriaus tinklaraštis

Dar vienas žurnalistas pabėgo iš Rusijos

Posted by mediaplius - 10 rugsėjo, 2009

Iš Rusijos pabėgo „Jūros biuletenio“ redaktorius Michailas Voitenko. Kiek yra žinoma, žurnalistas skubiai išvažiavo į Stambulą, o iš ten persikėlė į Tailando sostinę. M. Voitenkos teigimu, jis sulaukė Rusijos specialiųjų tarnybų grasinimų. Telefoniniame pokalbyje žurnalistui buvo pasakyta, jog jis „perbėgo kelią ne tam žmogui“. M. Voitenko buvo įspėtas, jog prieš jį gali būti sufabrikuota baudžiamoji byla. „Jūros biuletenio“ redaktorius nepanoro laukti, kas gi bus toliau ir skubiai išvyko iš Rusijos.

M. Voitenko pirmas pradėjo rašyti apie mįslingai pradingusi, o po to taip pat mįslingai atsiradusi neva užgrobtą laivą „Arcti Sea“. Kas iš tikrųjų įvyko su laivu iki šiol nelabai aišku. Pagal oficialią Rusijos versiją, laivas buvo užgrobtas piratų, tarp kurių Rusijos, Latvijos ir Estijos piliečiai. Pagal oficialią versiją, laivas užgrobtas Baltijos jūroje, o vėliau nuvarytas prie Afrikos krantų. Tačiau neoficialiai vis netyla kalbos, jog laivas gali būti susijęs su nelegalia prekyba ginklais.

M. Voitenko pareiškė, jog pasitraukęs į užsienį neplanuoja nuraukti žurnalistinės veiklos. Jis tikisi ir toliau rašyti bei publikuoti straipsnius.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: