Mediaplius

LŽS Vilniaus skyriaus tinklaraštis

Doc. dr. Broniaus Raguočio 80-mečio minėjime prisiminta pirmoji VU žurnalistų laida

Posted by mediaplius - 22 rugsėjo, 2009

Rugsėjo 18 d. ilgametis Vilniaus universiteto Spaudos žurnalistikos katedros vedėjas, spaudos žurnalistikos tyrėjas ir istorikas, pirmos VU žurnalistikos laidos absolventas doc. dr. Bronius Raguotis šventė 80 metų jubiliejų.

Šia proga VU Teatro salėje jis perskaitė proginę paskaitą „Žurnalistikos studijos ir tyrimai. Pradžios esė“, kurios pasiklausyti susirinko jo kolegos ir buvę studentai, taip pat ir jaunoji VU Žurnalistikos instituto karta.

Kalbėdamas prieš B. Raguočįo paskaitą ir jubiliejaus minėjimą Komunikacijos fakulteto dekanas dr. Andrius Vaišnys pabrėžė, kad tokiomis akimirkomis jaučiama sąsaja tarp istorijos ir rytdienos. „Dabar yra kitų kartų ir požiūrių, tačiau istorija svarbi tuo, kad mes pasikeisdami perimame patyrimą“, – kalbėjo A. Vaišnys.

Savo proginėje paskaitoje B. Raguotis prisiminė jaunystę. Jis papasakojo apie patį pirmąjį – 1949 m. Vilniaus universitete surinktą žurnalistikos kursą, kurio absolventu pats tapo. Daug gražių ir prasmingų žodžių jubiliatas pasakė apie savo bendrakursius ir dėstytojus, apie jų kūrybinį ir gyvenimiškąjį kelią. Jis pabrėžė, kad jau tada dauguma žurnalistikos studentų dirbo redakcijose – tai padėdavo greitai įgyti praktinių žinių, tačiau dėl darbo praleistos paskaitos kartais palikdavo teorinių žinių spragas.

Užbaigdamas paskaitą B. Raguotis pažymėjo, kad visi pirmojo Vilniaus universiteto istorijoje žurnalistikos kurso absolventai per savo gyvenimą nebuvo nutolę nuo specialybės. „Kiekvienas iš mūsų vienaip ar kitaip savo gyvenimą susiejome su žurnalistika“, – pabrėžė jis.

http://www.vilnensis.vu.lt/aktualijos/35-aktualijos/983-doc-dr-broniaus-raguocio-80-mecio-minejime-prisiminta-pirmoji-vu-zurnalistu-laida

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: