Mediaplius

LŽS Vilniaus skyriaus tinklaraštis

Žmogaus ir augalo ryšys Daivos Červokienės knygoje

Posted by mediaplius - 29 rugsėjo, 2009

Lietuvos žurnalistų sąjungos Vilniaus skyriaus pokalbių klube pristatyta LŽS ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos narės Daivos Červokienės knyga „XXI amžiaus Lietuvos žolininkai: kaip įveikti ligas“.

Daugiau nei dvidešimt metų dirbanti spaudoje (1986 m. baigė Vilniaus universitete žurnalistikos mokslus) Daiva šįkart sudėjo visus kalbintus žolininkus į vieną kūrinį, knygoje pateikdama jų praktikuojamus geriausius receptus, kaip įveikti ligas. Autorės herojai – žinomi žolininkai, mokslo daktarai, natūralios medicinos propaguotojai Jadvyga Balvočiūtė, Juozas Vasiliauskas, Juozas Ruolia, Ksavera Vaištarienė, Adelė Karaliūnaitė, Tauras Mekas, Filomena Taunytė, kiti.

Pokalbių klubo dalyviams buvo įdomu išklausyti ir pačios Daivos pasakojimo apie žmones, renkančius vaistažoles, jomis gydančius save, artimuosius ir visus, kurie pripažįsta gamtos galią prieš medicininius cheminius vaistus arba išmintingai derina abu gydymo būdus. Renginyje dalyvavo ir Daivos mama, Valdorfo pedagogikos pradininkė Lietuvoje Danutė Ona Žilienė, šios knygos redaktorė, kalbėjusi apie gamtos galią žmogui, iki šiol ją atrandančiam.

Daivos knyga jau pradėjo savo kelią pas skaitytoją. Ir nebūtinai autorė visuomet eis kartu. Juk knyga yra tartum gyvas sutvėrimas. Didžiausias jos stebuklas, jog niekada taip ir nesužinai, kiek namų ir kiek žmonių ji aplanko. Žymus anglų bibliofilas Ričardas de Bery (1287–1345) yra taikliai pasakęs: „Knygos yra mokytojai, kurie moko be lazdų ir rykščių, be riksmo ir pykčio, be dovanų ir pinigų. Kada tik ateitum – nemiega, ko tik paklaustum – neslepia, jeigu suklysti – nemurma, jei nežinai – nesišaipo“. Argi kas nors pasaulyje gali atsisakyti priimti tokį nuoširdų ir daug duodantį svečią?

Daivos knygai verta linkėti gero ir sėkmingo kelio. Nes ji skirtas norintiems gyventi sveikiau, ilgiau, jaučiant ryšį su gamta ir joje esančiais dieviškais kūriniais – augalais. Beje, autorė ne kartą yra tapusi LŽS ir Sveikatos apsaugos ministerijos rengiamų konkursų laureate. Sveikatos ir gydymo natūraliomis priemonės temos žurnalistei daug metų yra vienos artimiausių.

Loreta Jastramskienė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: