Mediaplius

LŽS Vilniaus skyriaus tinklaraštis

Apie etikos svarbą

Posted by mediaplius - 8 spalio, 2009

Spalio 6 dieną per „Transparency International“ organizuotus „Žurnalistų pusryčius nr. 3“ įvyko Lietuvos žiniasklaidos atstovų susitikimas su laikraščio „The Observer“ viešuoju redaktoriumi (reader‘s editor), Naujienų ombudsmenų organizacijos vadovu Stephenu Pritchardu. „Pusryčių“ tema buvo – „Redakcija, kurioje gera dirbti“, o pagrindinis akcentas, nuskambėjęs susitikime – etiškumas ir atsakingumas žurnalistikos srityje yra ne tik būtinas, bet ir naudingas.

S. Pritchard pažymėjo, jog visi, net patys geriausi, laikraščiai daro klaidas. Tai dalis žurnalistų kasdienybės ir todėl yra labai svarbu, kad leidinys mokėtų pripažinti savo klaidą ir atsiprašyti už ją. Sugebėjimas pripažinti klaidą ir pranešti apie tai savo skaitytojams parodo leidinio požiūrį į informacijos pateikimą, jos teisingumą. „Jeigu skaitytojai pasitiki tavo leidiniu, jie jį nupirks“, – yra įsitikinęs S. Pitchardas.

Daug dėmesio buvo skirta „vidiniams“ laikraščių ombudsmenams („vidinių“ ombudsmenų praktika yra populiari Vakaruose, tačiau dar mažai žinoma Lietuvoje). Toks ombudsmenas, dirbantis laikraščio redakcijoje, padeda patikrinti žurnalistų straipsniuose išdėstytus faktus, stebi, kad publikacijos nepažeistų žurnalistinės etikos normų. Pasak S. Pitchardo, tokias pareigas turėtų eiti žmogus gerai susipažinęs su žurnalistinio darbo ypatumais. Žinoma, „vidinis“ ombudsmenas nėra panacėja nuo visų bėdų, tačiau jo darbas padeda stiprinti leidinio patikimumą.

S. Pitchardas taip pat pažymėjo, jog labai svarbu, kad ombudsmenas gerai suprastų savo pareigas ir nebandytų prisiimti kito – pavyzdžiui, vyriausio redaktoriaus – vaidmens, kitaip tai nepalengvins, o greičiausiai tik apsunkins darbą redakcijoje.

Parengė Viktoras Denisenko

Vienas atsakymas į “Apie etikos svarbą”

  1. […] rekomenduoja #16 By mediaplius Šiandien „Mediaplius“ rekomenduoja interviu su „Žurnalistų pusryčių nr. 3“ lektoriumi, Naujųjų ombudsmenų organizacijos prezidentu Stephenu Pritchardu, parengta […]

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: