Mediaplius

LŽS Vilniaus skyriaus tinklaraštis

Žurnalistai aplankė Bernardinų kapines (nuotraukos)

Posted by mediaplius - 9 spalio, 2009

Spalio 7 dieną LŽS Vilniaus skyriaus „Pokalbių klubas“ pakvietė žurnalistus į ekskursiją, kurios metu buvo aplankytos Bernardinų kapinės – viena seniausių ir įdomiausių amžino poilsio vietų, išlikusių Vilniuje. Organizuoti ekskursiją padėjo Vilniaus skyriaus valdybos narys Rimantas Šalna, o pravedė ją sostinės istorijos žinovas, žurnalistas ir poetas Voicechas Piotrovičius.

Ekskursijos dalyviai galėjo sužinoti, jog savo laiku Bernardinų kapinės dėl prestižiškumo varžėsi su Rasų kapinėmis. V. Piotrovičius papasakojo ir apie praeities „kapinių madas“ – būdingus Vilniaus kapiniams lūžusio medžio ar atverčiamo pergamento formos antkapius. Žurnalistai sužinojo, jog, pagal pasakojimus, sovietmečiu šias kapines nuo sunaikinimu išsaugojo tai, jog čia yra palaiduota Felikso Dzeržinskio motina.

Šiandien Bernardinų kapinės yra ryški Lietuvos istorinio paveldo dalis. Čia palaiduota daug žinomu, palikusių Vilniaus istorijoje savo pėdsaką žmonių. Bernardinų kapinėse amžinojo poilsio atgulė ir  Vilniaus universiteto profesoriai, ir Napoleono armijos generolai, ir savo laiku žinomi aktoriai bei visuomenės veikėjai. Pasak R. Šalnos, jo paskaičiavimais, šiose kapinėse palaidoti net 22 tautybių žmonės, kas atspindi margą ir daugiakultūrinę Vilniaus istoriją.

Viktoras Denisenko

PA072369

PA072375

PA072377

PA072389

PA072398

PA072399

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: