Mediaplius

LŽS Vilniaus skyriaus tinklaraštis

VU radijo stotis „Start FM“ naudoja tik atviro kodo programinę įrangą

Posted by mediaplius - 13 lapkričio, 2009

Vilniaus universiteto radijas „Start FM“ (VUR SFM) nuo šiol gali vadintis ne tik nepriklausomos muzikos transliacijų pradininku Lietuvoje. Po vasarą trukusių sistemos testavimo ir derinimo darbų radijo stotis tapo pirmuoju eterio bangų radiju Lietuvoje, transliacijoms naudojančiu tik atviro kodo programinę įrangą.

Perėjimas prie nemokamos – atviros programinės įrangos buvo viena pagrindinių stoties technologinės reformos dalių. Tai leido gerokai praplėsti funkcionalumo – garso kokybės, sistemos stabilumo ir radijo eterio valdymo patogumo – rodiklių ribas. „Radijas iš tiesų yra nepriklausomas ir „nepririštas“ net ir prie studijos. Aukštos kokybės radijo eterio transliacijas sugebame rengti iš bet kurios pasaulio vietos. Pagaliau galime drąsiai pareikšti, kad radijas yra atviras, inovatyvus ir tikrai nemokamas. Esame universiteto bendruomenė: mokomės, tobulėjame – mokame! Išsikeltas užduotis sugebame atlikti su minimaliais laiko bei žmogiškaisiais ištekliais ir dar mažesnėmis sąnaudomis“, – kalbėjo radijo stoties informacinių technologijų palaikymo ir plėtros projektų vadovas Alfredas Beinartas.

Naujoji radijo stoties eterio valdymo sistema veikia Linux ir Unix operacinių sistemų šeimų terpėje ir naudoja http://www.rivendellaudio.org bendruomenės plėtojamą ir palaikomą radijo transliacijų automatizavimo sistemą. Radijo stoties „Start FM“ komanda džiaugiasi, kad žengtas žingsnis padeda populiarinti atvirą kodą ir siekti pagrindinio aukštojo mokslo tikslo – darnios, mąstančios ir atviros žinių visuomenės kūrimo šalyje ir pasaulyje.

Vilniaus universiteto radijas „Start FM“ – pirmoji nekomercinė ir vienintelė tik nepriklausomą muziką grojanti radijo stotis Lietuvoje, girdima 94,2 MHz FM dažniu Vilniuje ir internetu – http://www.startfm.lt.

VU pranešimas spaudai

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: