Mediaplius

LŽS Vilniaus skyriaus tinklaraštis

Laikraščių ateitis?

Posted by mediaplius - 25 sausio, 2010

Truputi pamąstymams:

Sausio 12 d. kalbėjausi su VU Žurnalistikos instituto direktoriumi Žygintu Pečiuliu. Dariau interviu VU mokslo populiarinimo žurnalui  “Spectrum“ (planuojama, kad interviu pasirodys artimiausiame žurnalo numeryje – vasario mėn.). Tarp daugybės įdomių minčių Ž. Pečiulis išsakė ir šią:  “Įsivaizduojant ateitį, mus visada veikia tam tikra inercija. Rogeris Fidleris vadina tai mediamorfozemis. T.y., tam tikras ateities įsivaizdavimas pagal tai, kas yra dabar. <…> Jeigu televizorius įsivaizduojamas kaip ekranas, kuris arba stovi, arba kabo, tai mes manome, kad tas ekranas išliks bet kurio atveju – tik arba dar labiau didės, arba bus sulankstomas“.

Praėjus vos kelioms dienoms po interviu perskaičiau štai tokią žinią“Kompanija „LG Display“ sukūrė lankstų elektroninio popieriaus ekraną, kurio dydis primena bulvarinį laikraštį. Šio ekrano matmenys – 25×40 centimetrų. Tai atitinka 19 colių ekrano įstrižainę. Naujojo ekrano storis vos 0,3 milimetrai. Kompanijai „LG Display“ pavyko sukurti lankstų ekraną panaudojant metalo foliją, o ne tradicinį stiklo pagrindą. Pietų Korėjos kompanija tvirtina, jog šis ekranas yra didžiausias lankstus elektroninio popieriaus ekranas“.

Tikrai, būna įdomiu sutapimų. Be to, ateitis šiandien ateina greičiau, negu buvo ankščiau. Sulankstomas elektroninis ekranas vis dar atrodo kaip fantastinio filmo atributas (tačiau, nepamirškime, kad jis jau yra, jis jau sukurtas), bet kas gali žinoti, kada tai taps mūsų kasdienybe? Stebint IT naujovių paplitimo greitį, sakyčiau, kad greičiausiai jau po kelių metų.

Viktoras Denisenko

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: