Mediaplius

LŽS Vilniaus skyriaus tinklaraštis

VU Teatro salėje pristatyta knyga apie „moterų fizionomiką“

Posted by mediaplius - 16 kovo, 2010

Kovo 15 d. Vilniaus universiteto Teatro salėje įvyko Sauliaus Špokevičiaus, Rimanto Šalnos ir Voicecho Piotrovičiaus knygos „Stanislovas Moravskis. Moterų fizionomika“ sutiktuvės.

Šis leidinys yra skirtas VU bibliotekos 440 metų sukakčiai, o vienas iš jos autorių – R. Šalna yra Vilniaus universiteto bibliotekos A. Mickevičiaus muziejaus vedėjas. Prie šio vakaro organizavimo prisidėjo Lietuvos žurnalistų sąjungos Vilniaus skyriaus Pokalbių klubas.

Visi atėjusieji į knygos sutiktuves turėjo progą ne tik plačiau susipažinti su Stanislovo Moravskio – Vilniaus universiteto medicinos mokslų daktaro, profesoriaus – kūryba, bet ir sužinoti daug įdomios informacijos apie moterų grožio vertinimą XIX a. Knygos autoriai papasakojo, kodėl jie susidomėjo S. Moravskio asmenybe ir jo veikalu „Moterų fizionomika“, kurio rankraštis saugomas VU bibliotekos Rankraščių skyriuje.

Pasakodamas apie pristatomos knygos kūrimo užkulisius, R. Šalna ypač pabrėžė susikalbėjimą su kitais knygos bendraautoriais, kurių vienas žurnalistas ir poetas (V. Piotrovičius), o kitas – medikas (S. Špokevičius). „Dirbome ir dieną, ir naktį. Pats didžiausias darbas buvo perskaityti ir iššifruoti S. Moravskio rankraštį, kuris iš esmės yra iki galo neužbaigtas juodraštis“, – apibūdino darbo metu iškilusius sunkumus R. Šalna. V. Piotrovičius pažymėjo kitokį svarbų kūrybinį aspektą. „Darbas prie rankraščio buvo kaip gyvas bendravimas su S. Moravskiu“, – pabrėžė jis. S. Špokevičius pasakė keletą įdomių pastabų kaip medikas. „S. Moravskis labai gerai rašė apie žmogaus pažinimą. Jis pastebėjo tai, ką šiandien galima būtų pavadinti seksualumu“, – teigė S. Špokevičius.

Pristatomos knygos unikalumą ir svarbą pabrėžė ir kiti vakaro dalyviai. LŽS Vilniaus skyriaus pirmininkė Aurelija Arlauskienė, kuriai buvo patikėtas vakaro vedėjos vaidmuo, išskyrė puikų knygos poligrafinį apipavidalinimą, o VU bibliotekos direktorė informacinei ir kultūros paveldo veiklai Marija Prokopčik padėkojo autoriams už atliktą didelį ir sunkų darbą.

Knygos sutiktuves pagyvino muzikiniai intarpai. Juose skambėjo Baliaus Dvariono muzikos mokyklos absolvento Lauryno Kazėno atliekami kūriniai, o vakarą baigė „Ąžuoliuko“ choro veteranų pasirodymas.

Viktoras Denisenko

Universitas VilnensisKnygos autoriai (iš kairės į dešinę) Saulius Špokevičius, Rimantas Šalna, Voicechas Piotrovičius. (V. Denisenko nuotr.).


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: