Mediaplius

LŽS Vilniaus skyriaus tinklaraštis

Kaip suaidėti?

Posted by mediaplius - 23 balandžio, 2010

Balandžio 22 d. KTU laikraštis „Studijų aidai“, švęsdamas savo 60-metį, surengė diskusiją „Jaunimas ir žiniasklaida: kaip suaidėti, kad nepranyktum informacijos triukšme?“. Suprantama, jog atrasti atsakymą į tokį klausimą nėra lengva, tačiau diskusijos metu nuskambėjo kelios įdomios mintys.

Pasak „Kauno dienos“ vyriausiojo korespondento Tomo Jaruševičiaus, jaunimo santykį su informaciją veikia trys pagrindiniai aspektai: „jie [jaunimas] nori viską gauti, nori pramogauti, nori dalyvauti“. T. Jaruševičiaus teigimu, šiandien vartotojas yra išlepintas, jis nori gauti daugiau iliustracijų ir vaizdo medžiagos. Taip pat, dažnas atvejis, kai skaitytojas savotiškai pats siekia „būti žurnalistu“ (noras dalyvauti) – atsiusti ir paskelbti savo naujieną.

VDU Viešosios komunikacijos katedros profesorė Auksė Balčytienė bandė pažiūrėti į problemos esmę iš kitos pusės. Pasak jos, pirmiausiai reikia atsakyti į klausimą, kokios žiniasklaidos reikia Lietuvai? „Šiandien trūksta tokios žiniasklaidos, kuri prusintų, praplėstų mūsų žinojimą“, – sakė A. Balčytienė. Ji pasidžiaugė, jog besivystant technologijoms atsiranda vis daugiau alternatyviųjų visuomeninių žiniasklaidos projektų. Pasak jos, daugiau dėmesio socialiniams projektams reikėtų skirti ir tradiciniai žiniasklaidai.

Susitikime taip pat buvo diskutuojama apie aktyvų vartotojų įsijungimą į žinių kūrimą ir socialinių tinklų suteikiamas galimybes bei jų augimo ir populiarėjimo grėsmes.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: