Mediaplius

LŽS Vilniaus skyriaus tinklaraštis

Apie knygą

Posted by mediaplius - 20 gegužės, 2010

Trumpa knygos Stanislavo Moravskio „Moterų fizionomika“, kurios vienas iš sudarytojų ir autorių yra LŽS Vilniaus skyriaus valdybos narys Rimantas Šalna, recenzija:

Šią Vilniaus universiteto auklėtinio, Medicinos draugijos nario, visuomenės veikėjo Stanislovo Moravskio studiją parengė Rimantas Šalna, Saulius Špokevičius ir Voicechas Piotrovičius.

S. Moravskis – Filaretų draugijos narys, parašęs spalvingus prisiminimus „Keleri mano jaunystės metai Vilniuje“ apie studijas universitete ir Vilniaus aukštuomenės gyvenimą, papročius. Tais laikais medicina tarp bajorijos atstovų nebuvo labai populiari, visuomenėje buvo laikomasi griežtų padorumo taisyklių, o ši studija – labai novatoriška. Autorius bando pagrįsti teoriją, kad moters kūno dalys gali atskleisti jos sielą, detaliai aprašo moters anatominę kūno struktūrą, aptaria, kas yra graži moteris. „Tais laikais kruopštus gydytojiškas kūno dalių aprašymas galėjo savotiškai pasitarnauti ne tik erotikos vadovėliu, bet ir seksologijos pradžiamoksliu“, – rašo S. Špokevičius.

S. Moravskis buvo gražus vyras, žavėjosi moterimis ir buvo jų mylimas. Moteris traukė tai, kad jis buvo medikas, „gerai žinantis, kas slypi po jaunos merginos arba moters mažojo pirštelio nagu“. O juk tai buvo laikai, kai moterys, net ir sunkiai sirgdamos, skaudamą vietą nurodydavo muliaže, nes apčiuopti nebuvo leidžiama. Žavi tai, su kokia meile S. Moravskis aprašo kiekvieną gražios moters kūno išlinkimą: „Kelių sulenkimo duobutė lygi, švelni, sausa, po oda yra gausybė melsvų, švelnių gyslelių, ypatingai jautri prisilietimams“.

Universiteto naujienos

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: