Mediaplius

LŽS Vilniaus skyriaus tinklaraštis

Žurnalistų pusryčiai nr. 10

Posted by mediaplius - 27 gegužės, 2010

“Transparency International” Lietuvos skyrius birželio 1 d. (antradienį) kviečia į seminarą – „Žurnalistų pusryčiai Nr.10. Kuriant konstruktyvią žiniasklaidą“. „Žurnalistų pusryčiuose“ svečiuosis Michael Gleich, žurnalistas iš Vokietijos, vienas iš „konstruktyviosios žurnalistikos“ pradininkų.

Ar žiniasklaida turi ne tik kritikuoti, bet ir siūlyti? Ar ji turi kurti? Ar turi būti konstruktyvi? Ar ji gali konstruktyviai kalbėti apie problemas? Ar tikrai tik bloga naujiena yra gera naujiena?

Seminaro metu bus pristatomi inovatyvūs „konstruktyvios žurnalistikos“ metodai bei aptariama, kaip adekvačiai bei profesionaliai nušviesti įvairias problemas (kariniai konfliktai, skurdas, stichinės nelaimės ir t.t.) tiek išsivysčiusiose, tiek besivystančiose pasaulio šalyse.

Seminaro dalyviai bus supažindinami su konkrečiais „konstruktyvios žurnalistikos“ pavyzdžiais bei jų veikimo mechanizmais – tarptautiniais „Peace Counts“, „Culture Counts“ bei „Nature Counts“ projektais, kurie yra žurnalistikos, mokslo bei trečiojo sektoriaus organizacijų bendro darbo vaisiai.

Michael Gleich yra minėtų projektų įkūrėjas, žurnalistas, mokslininkas, daugybės straipsnių bei knygų apie vystomojo bendradarbiavimo problemų nušvietimą žiniasklaidoje autorius. Michael Gleich tarptautinio fondo„Ashoka“ taip buvo išrinktas Vokietijos metų socialiniu verslininku (angl. social entrepreneur).

Renginys vyks birželio 1 d. Atviros Lietuvos fondo salėje, Didžioji g. 5-400, nuo 17 val.

Diskusija vyks anglų kalba.

Renginys nemokamas.

Dalyviai registruojami iki gegužės 31 d. telefonu (5) 212 69 51 arba el. paštu sergejus@transparency.lt

2 atsakymai į “Žurnalistų pusryčiai nr. 10”

  1. […] žurnalistai ir leidėjai irgi mano, kad „bloga naujiena – tai gera naujiena“. Apie tai vakar „Žurnalistų pusryčių“ susitikime kalbėjo Michaelis Gleichas. Svečias iš Vokietijos pristatė naują, […]

  2. […] mediaplius on Liepa 9, 2010 „Atgimime“ labai įdomus Džinos Donauskaitės interviu su Michaeliu Gleichu. Man, pavyzdžiui, patiko tokios M. Gleicho […]

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: