Mediaplius

LŽS Vilniaus skyriaus tinklaraštis

Dialogas Pagėgiuose tęsiasi

Posted by mediaplius - 7 rugsėjo, 2010

Penktadienį vykęs susitikimas Pagėgiuose, kur, tarpininkaujant Lietuvos Žurnalistų Sąjungai, už apskritojo stalo susėdo vietiniai žurnalistai ir Pagėgių miestelio administracijos atstovai, suteikė daug peno pamąstymams. Tokio lygio susitikimas vyko jau antrą kartą. Trumpai reziumuoti jį galima būtų taip:

Profesionalių žinių stoka (ir iš vienos, ir iš kitos pusės) siaubingai apsunkina bendravimą tarp spaudos ir vietinės savivaldos atstovų. Ko gero, toks teiginys taikytinas ne vien Pagėgiams. Numanau,  jog daugumoje mažų savivaldybių situacija yra panaši. Tačiau vis vien galime pasidžiaugti dėl Pagėgių, nes čia dialogas jau prasidėjo. Norisi tikėtis, jog abipusis supratingumas ir tinkamai parengta komunikacija padės išspręsti sudėtingą konfliktinę situaciją bei užtikrinti, kad ateityje bendravimas tarp žurnalistų ir vietinės valdžios vyktų paremtas profesionalumu ir etika, o ne abipusiais kaltinimais.

Taip pat norisi tikėtis, jog nors ir sunkiai, bet prasidėjęs dialogas nenutrūks. Galiausiai, tobulumui ribų nėra. Politikai turi mokytis būti tikrais politikais, lygiai taip pat, kaip žurnalistai turi mokytis būti tikrais žurnalistais. Be to, per apskritojo stalo susitikimą nuskambėjo labai gera mintis: kiekvienas turi dirbti savo darbą. Tikrai, nepamirškime, kad politikai neturi siekti kontroliuoti žurnalistus, o žurnalistai neturi prisiimti sau teisėjų funkcijų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: