Mediaplius

LŽS Vilniaus skyriaus tinklaraštis

Laiškai XV LŽS suvažiavimui

Posted by mediaplius - 26 lapkričio, 2010

Laiškas suvažiavimui. Dėl įstatų pakeitimų

Noriu atkreipti  LŽS narių dėmesį,  kad  atidžiai palyginusi esamus galiojančius LŽS įstatus su siūlomais pakeitimais,  matau pavojingas, nesuderinamas  su demokratine visuomene ir žiniasklaidos  atvirumu, prieštaraujančias  Lietuvos Respublikos Konstitucijai, Visuomenės  informavimo  įstatymui bei  Profesinių sąjungų įstatymui,  tendencijas:

1. Pašalinti nuo  LŽS valdymo   visus žurnalistus, kurie nors kiek susigaudo įstatymuose ir dirba ne privačiam savininkui, o valstybei (4.3.3., 4.10.1, 10.2.1.5,  8.5 ).

2. Į   LŽS     priimti    laidotuvių fotografus ( Ekonominės veiklos rūšių klasifikatorius, toliau – EVRK klasė 74.20), laikraščių išnešiotojus (  EVRK 58.13,58.14), muzikos įrašų  pardavėjus (EVRK 47.89,77.22), pramoginių  renginių  filmuotojus (EVRK 74.20),  turinčius vos  1 metų patirtį ir bent vieną  pažįstamą  iš tikrųjų LŽS narių (4.4.1, 4.7.4 punktai).

Kitokių verslo liudijimų, bent kiek artimesnių žiniasklaidai, Lietuvoje neparduodama.

Balsuodami už šiuos pakeitimus aukštojo mokslo diplomą prilyginsime verslo liudijimui.

Nereikalaujama nei spausdintų darbų, nei kitokių įrodymų, jog iš tiesų dirbamas žurnalistinis darbas.

3. Nuo LŽS narių ir visuomenės  slėpti  informaciją apie priimtus  nutarimus (7.4, 8.4, 11.6).

4. LŽS administracija  vienasmeniškai įtakos žurnalistų klubų veiklą ir valdymą.  (8.5).

Gerbiami kolegos,  prašau,  jeigu dar bent kiek rūpi žurnalistikos, kaip profesijos prestižas ir išlikimas,  nebūti abejingiems ir įvertinti šias  pastabas.

Gerbiami kolegos, turintys balsavimo teisę – kreipiuosi į Jus ir prašau  nebalsuoti už šiuos įstatų pakeitimus, antraip žurnalisto profesija bus visiškai diskredituota.

LŽS suvažiavimas turi priimti kreipimąsi  į Vyriausybę ir Seimą  dėl beatodairiško  žiniasklaidos, ypač  spaudos žurnalistikos, naikinimo  pakėlus PVM  iki 21 proc., didesniu tarifu apmokestinus honorarus  ir pabranginus leidinių pristatymą.  Dėl  to užsidarė ir užsidarys  daug  spaudos  leidinių ir daugybė žurnalistų neteks darbo bei pragyvenimo  šaltinio.  Tai šiandien  yra  žurnalistų problema Nr. 1 ir turi būti sprendžiama suvažiavime, o ne    mėgėjiškai  parengti  įstatų pakeitimai, kai LŽS valdyba ir taryba iš TŲ PAČIŲ narių tikrins ir vertins  SAVO PAČIŲ  darbą.

Laisvė  Linkuvienė

LŽS narė-korespondentė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: