Mediaplius

LŽS Vilniaus skyriaus tinklaraštis

Kai skubama apkaltinti

Posted by mediaplius - 18 vasario, 2011

Kai kurie dalykai mane tiesiog stebina.

Pirmiausiai, manau, jog nekaltumo prezumpcija tai vienas svarbiausių dalykų, kuriuos neturi pamiršti žurnalistas (o taip pat ir redaktorius, skelbiantis tekstą).

Siūlau pažiūrėti į du straipsnius / pranešimus.

Pirmiausiai, portalas Delfi.lt. Pranešimo pavadinimas: „Neblaivi Garliavos seniūnė nuvažiavo nuo kelio ir trenkėsi į tvorą“. Naujiena, kaip ir aiški. Tiesa, yra vienas įdomus sakinys: „Per eismo įvykį nukentėjo vairuotoja. Policijos teigimu, ji dėl girtumo ir galvos sumušimo pristatyta į ligoninę“. Pirmiausiai, nelabai aišku, kiek girta buvo seniūnė (promilių skaičius nenurodomas). Iš teksto galima numanyti, jog seniūnė buvo labai girta, nes į ligoninę ji pristatyta ne tik dėl galvos traumos, bet ir „dėl girtumo“ (dėl apsinuodijimo alkoholiu?).

Tačiau dar įdomiau pasidaro, kai apie tą patį įvykį skaitome portale Lrytas.lt. Straipsnis vadinasi taip pat: „Neblaivi Garliavos seniūnė nuvažiavo nuo kelio ir trenkėsi į tvorą“, tačiau jis yra papildytas labai įdomiais policijos komentarais.

Straipsnyje, patalpintame portale Lrytas.lt, yra ir ta pati frazė apie tai, jog seniūnė buvo pristatyta į ligonine „dėl girtumo ir galvos sumušimo“ (ir vėl tas pats klausimas – ar dėl apsinuodijimo alkoholiu, ar dėl būtinybės nustatyti girtumą?). Taip pat paminėta, jog „iš automobilio sklido alkoholio kvapas“. Tačiau svarbiau būtų patekti pilną citatą:

„Iš automobilio sklido alkoholio kvapas. Ar seniūnė vairavo girta, paaiškės atlikus tyrimus“, – lrytas.lt sakė Kauno rajono policijos komisariato Kelių policijos poskyrio viršininkas Vadimas Fedotovas.

Taigi… Kaip suprantu, dar nėra nustatyta, jog seniūnė vairavo girta, nors abejų tekstų pavadinimai (identiški) skelbia apie seniūnės girtumą kaip apie faktą. Man atrodo, jog tai yra labai grubus nekaltumo prezumpcijos pažeidimas.

Neįsivaizduoju, kaip ten viskas buvo iš tikrųjų, bet pafantazuokime. Įsivaizduokime, jog seniūnė, tarkime, buvo blaivi, bet nesuvaldė mašinos slidžiame kelyje. Per avariją krito ir sudužo butelis su alkoholiniu gėrimu, kurį seniūnė vežė namo. Po avarijos vairuotoja buvo neadekvati dėl patirto šoko, todėl policijos pareigūnai įtarė, kad ji yra neblaivi (plius – alkoholio kvapas mašinoje). Man įdomu, jeigu, pavyzdžiui, paaiškėtų, kad viskas buvo būtent taip – ar Delfi ir Lrytas būtų pasiryžę atsiprašyti seniūnės?

Viktoras Denisenko

viktordenisenko.eu

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: