Mediaplius

LŽS Vilniaus skyriaus tinklaraštis

Tikrinti faktus – svarbu

Posted by mediaplius - 17 rugsėjo, 2009

Antradienį įvyko „Transparency International“ Lietuvos skyriaus surengtas seminaras iš ciklo „Žurnalistų pusryčiai“. Jame buvo kalbama apie tai, kaip žiniasklaidos atstovams atpažinti vertingą informaciją ar atrinkti iš pateikiamos informacijos tai, kas tikra. Seminarą vedė ekspertas iš JAV Jerome Aumente.

Darbas su informacija yra kasdieninė žurnalistų duona, tačiau informacija, patenkanti į žiniasklaidos atstovų rankas, ne visada būna pilna arba teisinga. J. Aumente siūlė kritiškai vertinti bet kokį pranešimą spaudai, tikrinti savo informacijos šaltinius, naudoti informacijos patikrai socialinius tinklus, kuriuose dažnai aptarinėjami svarbiausi įvykiai.

Didelį susidomėjimą sukėlė J. Aumenete pristatytas tinklalapis www.factcheck.org , kuriame kritiškai vertinama viešame diskurse pasirodanti informacija.

Seminare buvo kalbama ir apie problemas, kurios kamuoja Lietuvos žiniasklaidą. „Žurnalistų pusryčių“ dalyviai tarp tokių problemų išvardijo rimtos žiniasklaidos stoką (pramoginės ir „geltonosios“ žiniasklaidos dominavimą), neišvystytą klaidų atitaisymo tradiciją, kartais menką žurnalistų tarpusavio solidarumą.

Viktoras Denisenko

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: